Tvořím, tedy jsem

Těhlech hesel, jaké je v nadpisu, mám v hlavě a hlavně někde hluboko v sobě hned několik. Sním, tedy jsem. Miluji, tedy jsem. Píšu, tedy jsem. Čtu, tedy jsem. A taky to známé: Myslím, tedy jsem.

Jsou věci, bez kterých bych nebyla. Nebyla bych to já…

 • Bez snění, protože jsem prostě zasněná víla, ať si každý říká, co chce.
 • Bez lásky – milostné, rodinné, bez lásky k věcem, k činnostem, ke svýmu psovi.
 • Bez psaní, které je mou zálibou i úžasnou prací.
 • Bez knih, ve kterých hledám sílu, inspiraci i smysl života.
 • Bez přemýšlení, ať už to znamená neustálé celoživotní učení, nebo dumání nad smyslem života.
 • Bez tvoření, protože potřebuji své sny a myšlenky měnit ve skutečnost.

To a spoustu dalšího k mému životu patří. Díky tomu JSEM.

Ačkoli jsem zvenčí „nudný introvert“, což může být pro lidi kolem docela trefné označení mé osoby, uvnitř mám bohatší život, než jaký si mnozí dokáží představit. Tvoří ho všechny tyto činnosti, city a pocity. Tvoří ho mnohem větší svět, než je k vidění kolem nás.

Sbírám myšlenkové magnety a tvořím

A pak je tu má tvorba, jakési umění. Činnost, při které otiskávám svou osobnost do něčeho hmotného či jinak viditelného. Činnost, kterou potřebuji ke štěstí stejně jako lásku, či svobodu, bez které se taky neobejdu.

Myslí nám prý denně projde 40 000 – 60 000 myšlenek. Takovou myšlenku si představuji jako velmi jemnou energii, která funguje podobně jako magnet. Některá se nás chytí silněji, některá nezapůsobí skoro vůbec. No a pak je na nás, jestli si ten magnet vystavíme na ledničku, nebo ho necháme být.

A tak si ty magnetky beru do rukou a proměňuji je ve věci a skutky.

Žiju své sny

Znáte takové ty motivační citáty typu: „Žij své sny!“, že jo? Je jich všude kolem tolik, že už se z toho stávají prázdná slova.

Ten význam ale zůstává pořád důležitý. Když budeme jen snít a přemýšlet, aniž bychom své touhy uskutečnili, tak se nestane vůbec, ale vůbec nic. Ani ty milióny nevyhraju, když si nevsadím. Já vím, samá klišé. Ale sakra pravdivá.

Já už jsem se to ale naučila. Už v sobě nosím tyto myšlenky, aniž bych je musela vidět na billboardu nebo číst v knížkách. A tak žiju své sny. 

No, vážně…

Před pár měsíci jsem se vrátila ke své dřívější zálibě – k tvoření šperků. Před lety jsem totiž často sedávala s mamkou a vyráběla náušnice, náhrdelníky, náramky či brože. Pak ale většina našich krásných a pracných výrobků skončila zapomenutá v krabičkách ve skříních a podobně dopadla naše chuť tvořit.

Tentokrát jsem to nemohla dopustit. Mým snem totiž vždycky bylo nabízet něco, co vytvořím, i ostatním. Vám. Živit se vlastní tvorbou – to si přeju. Psaním, básněním, nebo třeba právě vyráběním.

A tak jsem se do toho prostě pustila. Nač čekat?

Objednala jsem pořádnou várku korálků z minerálních kamenů a dalších krásných materiálů, aby mé šperky měly nějakou hodnotu, hloubku a smysl. Aby ke mně seděly. Pak jsem vymýšlela návrhy, učila se o minerálech a navlíkala od rána do večera. Někdy i od večera do rána. A taky jsem tvořila e-shop, trápila se s technikou a fotila výrobky. Od rána do večera, od večera do rána…

A tadááá!

Byla to fuška a byly potřeba i počáteční investice, ale stálo to za to. Prodávám teď své výrobky, do kterých vkládám kus sebe sama a které mně i jejich novým majitelkám dodávají úžasnou sílu. Výrobky, kterým sama věřím, že jsou úžasné, kvalitní, energické a prostě boží. Výrobky, které bych si sama koupila.

I když se tím ještě zdaleka neživím, dosáhla jsem svého. Protože i cesta je cíl, že jo. 

Pojďte do toho taky

Tímto článkem jsem vás nechtěla přimět k nákupu náramků (i když budu ráda, když si vyberete :)). Ani jsem se nechtěla ničím chlubit.

Chtěla jsem vás inspirovat a trošku kopnout do prdýlky. Protože jestli o něčem takovém, nebo třeba o něčem uplně jiném sníte, tak do toho. Vyrobte náramek a nabídněte ho k prodeji. Sbalte si batoh a vyrazte na cestu. Zavolejte klukovi, co se vám líbí a pozvěte ho ven.

Proměňte své sny ve skutečnost. Sněte, tvořte, myslete, milujte… ŽIJTE. 

19 komentářů: „Tvořím, tedy jsem“

 1. Jsi skvělá. Víla, co roznáší radost. Prosím, víc lidí, jako jsi ty. Prosím, i já chci být víc, jako ty. Dokázat rozdávat to, co tvořím a do čeho vkládám srdce. Protože zatím jsem jen v té fázi, kdy jsi s maminkou tvořila do šuplíku. Tolik let tvořím, ale ten šuplík nejde otevřít. Není zamčený, je začarovaný nějakou psychickou silou, silnou silou, jmenuje se strach. A díky lidem, jako jsi ty, to kouzlo slábne. Tak třeba ještě chvíli, a šuplík se otevře… :) Děkuji za tebe a za to, že tvoříš. ♥
  Náramky máš nádherné a drahé kameny zbožňuju (hlavně sodalit, ten mi hodně psychicky pomohl), ale náramky skoro vůbec nenosím. :(

  To se mi líbí

  1. Ach! Moc moc ti děkuji za nádherná slova. Až se červám! Ale věřím, že i ty svůj šuplík otevřeš. Dneska je to tak snadné, tak proč toho nevyužít. No proč? Strach jsem měla samozřejmě také. Ačkoli to tak asi nevypadá, strach mám neustále a ze všeho. Ale je tak krásné se mu postavit a porazit ho. :)
   Moc ti držím palce, ať se do toho pustíš. Ten strach je tu od toho, aby byl poražen!
   Mimochodem, brzy na mém shopu přibydou i nášnice a přívěsky. A několik právě se sodalitem. ;)

   Líbí se 1 osoba

   1. Taky ti moc děkuji. <3
    To je super, tak to bych si ráda nějaký přívěšek pořídila. Můj přívěšek jsem nedávno ztratila při běhu, takže jsem teď oslabená. :D

    To se mi líbí

 2. Krásne napísané (ako vždy ♥ ).
  Občas je ale veľmi ťažké ísť za svojím snom (najmä keď človek trpí úzkosťami a sociofóbiou), ale verím, že raz sa niektoré moje sny naozaj splnia. Bez nádeje by predsa život nemal význam a nádej je hybnou silou snov :-)

  To se mi líbí

 3. Mým snem od dětství bylo stát se učitelkou. Pedagogickou střední školu jsem dostudovala a tento sen mě opustil. Nahradil ho však jiný a ještě větší. Chci pracovat s knihami. Chci se živit něčím, co mě baví. Rodiče mi stále říkají, ať se vrátím nohama na zem, že nikdo nedělá to, co ho baví. Ale proč ne? Já to chci dokázat. Nechci každé ráno vstávat s nechutí, že zase musím dělat tu nudnou práci. Chci žít svůj sen. Dostala jsem se na vysokou školu, kde budu studovat český a anglický jazyk, což se mi bude (doufám) ve splnění mého snu hodit.

  To se mi líbí

 4. Fandím ti! 😊 je důležité žít, tak jak chceš ty a ne podle nějakých pravidel, které tě ničí! ❤️ a šperky krásné!

  To se mi líbí

 5. Vyrábění a psaní taky miluju, ale jestli mám něčím dělat lidem radost, pak je to hudba.
  Hrála jsem na svatbě a bylo to fakt super. Nevím jak, ale chci podobné příležitosti co nejvíc vyhledávat. Hrát na housle přece neumí kde kdo.

  To se mi líbí

 6. Teeeda tvoje náramky jsou moc pěkné a líbí se mi hlavně ten široký výběr! Já si určitě v budoucnu nějaký pořídím, protože ráda podporuju české ruční výrobky :). Akorát mi přijde škoda, že v poslední době dělá spousta lidí náramky v podobném stylu, nějak se tu s tím roztrhl pytel. To neber jako rýpání, mně se tento styl líbí :). Jen mi přijde škoda, že se vždycky vyvalí vlna nějakého nového trendu a všichni se toho hned chytí a na té vlně jedou, místo toho, aby udělali vlastní vlnu a stvořili třeba nový záliv.

  Jinak já jsem taky introvert. Dokážu být teda chvíli extrovertní, ale pak už musím zase utéct domů a zavřít se tu a aby na mě nikdo nemluvil :D. Potřebuju svůj čas na regeneraci, a že ho není málo! I můj partner se s tím musel trochu smířit :).

  Pokud se budeš chtít kouknout na můj blog, tak na adrese fellienm.com :).

  To se mi líbí

  1. Tak to chodí, no. Plus je to tím, že člověk vnímá to, co zná. Já třeba tyto náramky pár měsíců zpátky neznala a až teď jich vidím kolem hromady. Zároveň ale mám kolem sebe lidi, kteří je objevují také až se mnou. Ono dneska přijít s něčím novým snad ani nejde. :D Důležité ale je věřit tomu, co děláme, že je takhle správně. A to já věřím. :) Plus se alespoň snažím přicházet s jinými „návrhy“ a jinou nabídkou. A chci svůj sortiment postupně rozšiřovat. No, nechme se všichni překvapit. :)

   S tou introverzí to máme teda velmi podobné, koukám. :) I můj partner si na to musel zvyknout. Ale umíme se sobě navzájem přizpůsobit a je to skvělý. Funguje to. <3

   Tvůj blog vypadá úplně parádně! Moc díky za odkaz. Měj se krásně!

   To se mi líbí

 7. Na tvůj blog jsem zavítala již po několikáte a říkám si už tu musím zanechat aspoň komentář, když mě to sem tak táhne. Takže tady je.
  Tohle je naprosto krásný článek! Ve všech bodech na záčátku se s tebou schoduji, asi si budeme podobné, ale já jsem spíše extrovert než introvert. No i když, jak kdy. Magnety jako myšlenky – mluvíš mi z duše!
  A tvoření.. no můžeš asi kouknout sama na http://www.canlivan.cz, kde mám své výrobky. Ten web řekne víc, než kdybych se ti to tu snažila popsat. :D :)
  Takže ti jen chci říct pokračuj v tom, co děláš. Přeji ti moc štěstí. :)
  Btw: Jsi krásná. :)
  Veru z blogu http://www.canli.cz

  To se mi líbí

  1. Tak to jsem hrozně ráda, že jsi tu zanechala takovouhle milou stopu! Máš krásny blog, krásně si užívás život a děláš skvělé produkty. I já k tobě budu chodit častěji. :)
   Děkuji! A také pokračuj! Hodně úspěchů. <3

   To se mi líbí

 8. To jsi napsala hrozně krásně a v poslední době se nechávám hodně inspirovat slovy ,,Tak vstaň a začni něco dělat, cokoliv, i to málo je přiblížení se ke snu.“ :)
  Tyhle náramky se mi moc líbí, až budu mít našetřené nějaké peníze, tak si nějaký pořídím, jsi moc šikovná a líbí se mi, jak se v těch různých minerálech vyznáš. :) Přeji ti hodně úspěchů v tvém podnikání! :)

  To se mi líbí

  1. Tak to máš úžasné inspirativní heslo!
   A moc ti děkuji! Já se s minerály teprve učím, je toho tolik, že se ve všem nevyznám asi nikdy. Ale o tom to není.. :) I tobě hodně úspěchů!

   To se mi líbí

 9. Líbí se mi přirovnání myšlenek k magnetům, něco podobného jsem četla u Elizabeth Gilbertové, podle ní jsou myšlenky/nápady živé, poletují mezi námi a zkouší, kdo se jich ujme a zrealizuje je. Rozhodně máš můj obdiv, že ses dala do plnění svého snu, určitě to nebylo jednoduché. Je super, že tu energii předáváš dál :)
  Když budeš mít zájem, podívej se do mého introvertního světa, odkaz přikládám.

  To se mi líbí

  1. Také jsem četla Velké kouzlo. :) Tam se mi to uchopení myšlenek a nápadů jako poletujících energií rovněž moc líbilo.
   Moc ti děkuji za podporu, Radi.
   Na tvůj blog už koukám a vypadá skvěle! :)

   To se mi líbí

Co na to říkáte?

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s