Cože? Introvert na YouTube?

Důvodů, proč jsem se vydala do neznámých a divokých vod YouTubu, je hned několik. Ten hlavní zní: „Prostě jsem chtěla!“ Řekla jsem si, že se musím na chvíli vykašlat na svůj stud, neřešit reakce ostatních a nehledět na své celkem nízké sebevědomí. Jestli to chci zkusit, tak to prostě zkusím.

A jelikož se pohybuji v on-line prostředí nejen jako běžný uživatel, ale i profesně, je to pro mě prostor, který chci prozkoumávat a poznávat co nejvíce. Vím, že obecně lidi už nebaví moc číst články a blogy, videa jsou jako obsah čím dál tím úspěšnější. A to mi prostě nesmělo proklouznout mezi prsty. Tak jsem natočila první video o knihách:

Dokážu se odvázat, ale ne před lidmi

Pokud si myslíte, že každý introvert jen sedí celé dny doma schoulený v koutě, má umaštěné vlasy, vytahanné triko, čte jednu knihu za druhou, nežije a okolní svět ho nezajímá, pak jste na omylu. To jsou jen hloupé předsudky. I když neříkám, že bych některé dny tak skutečně nechtěla strávit, ale většinou jsem prostě normální člověk, co je jen trochu tišší, méně průbojnější a víc přemýšlí.

Dokonce někdy vyloženě hýřím pozitivní energií a tak trochu šílenstvím. Před lidmi se víc odvázat nedokážu, ale když jsem doma jen se svými nemilejšími, jsou chvíle, kdy neustále vtipkuju, melu pátý přes devátý, dělám blbosti, zpívám si, směju se, tancuju a pořád něco vykřikuju. V těchto chvílích rozhodně nemlčím a nestydím se projevit, jako tam venku.

Dřepím doma na zadku a povídám si s foťákem

Ono to natáčení na YT vypadá pro introverty mnohem hůře, než jak to ve skutečnosti je. Píšete mi komentáře a posíláte zprávy, že vy byste to jakožto tiché osoby nedokázali. A přesně to samé jsem si říkala také. Ale pak jste to zkusila. Postavila jsem před sebe foťák na stativ, namířila jsem na sebe objektiv, sedla jsem si do křesla a povídala.

Nedokážu se sice uvolnit stejně, jako když přede mnou žádná kamera není. A možná se trochu stydím i sama sebe, ale baví mě to. A o to tu jde, ne?

Tady můžete vidět mé dokonce už druhé video. Huuu!

Zjistila jsem, že mi to zas tak nevadí. Chtěla jsem si natáčením dokázat, že zvládnu vyjít z komfortní zóny, a přitom to zas taková překážka není. Prostě sedím doma na zadku, jsem sama v pokoji a povídám si s foťákem. A ani se nemusím tak soustředit na každé slovo, protože si to pak dokážu prostříhat.

A tak přemýšlím nad každou větou, dělám šílené pauzy, přeříkávám se, a vy o tom po zhlédnutí ani nevíte.

Trénuji projev pro případy nouze

Takže důvody pro natáčení: vyzkoušet si to, protože jsem chtěla, probádat YT z profesního hlediska a vykročit z komfortní zóny. Ale měla jsem i další, a to potrénovat si ústní projev. Stává se totiž, že občas musím mluvit před více lidmi než žádným. Jenže se zadrhávám, jsem nervózní a třese se mi hlas. To všechno je sice slyšet i v těch videích, ale jestli budu s natáčením pokračovat, třeba se to změní k lepšímu.

A tak se budu se sledovateli svých YouTube videí dělit o názory na knihy, možná je nechám nahlédnout do svého života a občas se podělím o různé své myšlenky. Protože i když jsem introvert jak poleno, chci někomu sdělovat, co si myslím. Chci to s někým probírat. A tohle je skvělá cesta.

Sama jsem zvědavá, jak mi to půjde dál. Držte mi palce! A taky mě třeba odebírejte, neskutečně to povzbuzuje.

4 komentáře: „Cože? Introvert na YouTube?“

 1. Videa máš super, viděla jsem. :) Je to takhle fajn. Já jsem taky trcohu introvert a vím o čem mluvíš, jednu dobu jsem taky pár videí natáčela a bylo to super, docela mi to i pomohlo se naučit víc mluvit s lidmi (potom ještě i práce v call centru, ale to je už jiná kapitola).

  blog Days of Daysy

  To se mi líbí

  1. Moc ti děkuji!
   Přesně, jak píšeš, pomáhá mi to se pěkně rozmluvit. I když teď jsem natáčela video o introverzi a tam je to o dost horší se vymáčknout. Ty recenze knih jsou v tomhle jednodušší. :)

   Mimochodem, koukala jsem na tvůj blog a je mooc pěkný! :)

   To se mi líbí

 2. Sepsala’s to skvěle, Terez. Já jsem moc ráda, že ses do toho pustila a fandím ti, tvoje videa se mi líbí a jsou pro mě inspirací už jen proto, že máme dost podobný vkus na knihy :)
  Měj se krásně a ať se daří!

  To se mi líbí

Co na to říkáte?

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s