Knihy balené do papíru

Vybavena nejlepším mobilem na trhu, lehounkým notebookem i čtečkou se svítícím displejem jsem se ještě nezbavila své lásky ke knihám. Sice nepatřím k odpůrcům elektronických čteček a některou knihu si na ni ráda přečtu, ale přesto znovu půjdu do knihkupectví a utratím tam spoustu peněz. Protože to jsou tak krásně utracené peníze!

Většinu knih si kupuji sama, přeci jen ty tři příležitosti k obdarování knihami za rok mě nestačí zásobit. A tak jsem si také začala pečlivě vybírat knihkupectví, kde si onen dáreček sama sobě koupím. Je to tam, kde mají knihy stejně rádi, jako já. Malá knihkupectví, kde to tak krásně voní, Kouzelné krámky, kde jsou knihy občas v chumlech, nesrovnané, kde prodavačka sedí za pultem a čte si a kde… balí knížky do papíru.

Mimochodem znáte Black Books, ne? Tak to je ono! I když tam by mi knihy asi těžko zabalili…
Z knížek pořízených v takových knihkupectvích si vážím o to více. Jednak mi dělá radost ten papír, který doma strhávám z knihy, jako bych ji dostala darem. A také tím podporuji tyto obchůdky, aby je nezničily velké řetězce. Nejraději chodím do Vinohradského knihkupectví, které je naštěstí přímo pod domem, kde bydlíme. Takže se přezuji z bačkor, seběhnu schody, koupím knížku, vyběhnu schody a čtu.
P.S.: Kniha Neměnnost leopardích skvrn od Kristophera Jansma z obrázku je skvělé čtení! Takové trochu složitější, tedy žádná oddechovka, ale kvalitní a zajímavé. Navíc je to kniha o spisovatelích a takové bývají pozoruhodné.
Doporučíte mi nějakou další knížku, až seběhnu schody do knihkupectví příště?

1 komentář: „Knihy balené do papíru“

  1. Objednání online není ono. Prostě si chci knihu „ošahat“, prolistovat a koupit.
    Čtečka knih? Kniha v mobilu? Na cestování dobrý jen tak do autobusu třeba :) Ale není to ono. Miluju vůni knih. Nových, starých. Všech!
    Taky zbožňuji malá knihkupectví, kde už mě paní prodavačky znají, kde to voní, kde prodávají i ručně vyráběné hrnečky a šperky. Kde to má kouzlo. Malá knihkupectví mají svou osobnost, balí knihy do papíru, do papírové tašky a ještě přidají úsměv… Hned bych si šla koupit knihu, jak na to myslím!
    Nikys

    To se mi líbí

Co na to říkáte?

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s