MBTI: Děsivě pravdivý test osobnosti

Test osobnosti, co funguje až moc dobře. MBTI ve mně našel osobnost jako Amélie z Montmartre. To není špatný… Zkuste si to taky!

Je to síla

Jako nějaká magie, telepatie, šťourání v mozku a bůhví co ještě. Odpovíte na pár otázek a ono vám to převypráví celý váš život a odhalí vaše myšlenky a vlastnosti, které jste skrývali i sami před sebou.

To si před desítkami let sedly ke kávě dvě dámy psycholožky – mamina s dcerou – a řekly si, že se podívají na kloub, teda na mozky, ostatních lidí. Probíhala zrovna druhá světová, takže možná chtěly zjistit, co probíhá těm psychopatům v hlavě…

Děsivě pravdivý osobnostní test – MBTI

No a podařilo se jim sestavit osobnostní test: Myers-Briggs Type Indicator (MBTI), na kterým já tu teď žasnu. Správně položené otázky a vaše upřímné odpovědi odhalí, zda jste extrovert/introvert, jestli myslíte spíš hlavou nebo srdcem, zda dáváte přednost faktům před fantazií a jestli raději vše plánujete, nebo se rozhodujete spontánně. Kombinace těchto vlastností tvoří 16 osobnostních typů.

Podívejte se sobě do hlavy. Vyzkoušejte si třeba tento anglický test. Nebo si vygooglete nějaký český, je jich mnoho.

Citlivka, naivní spisovatelka. Mediátor INFP

Těší mě. Jsem prý plachá idealistka, o které nevíte, co si myslet. Slečna INFP hledá hloubku i ve věcech, kde není, vše si bere osobně, a často se cítí sklíčeně pod tíhou reality. Je to posluchačka s pouhou hrstkou dobrých přátel, ale velmi milující a oddaná ve vztazích. Kreativní osoba, avšak dosti nepraktická. Celá já.

Amélie z Montmartre

Děs, hrůza! Vyšlo mi, že jsem naprosto nepoužitelný člověk. Ale znáte to, každý má to svoje. Jen je potřeba odhalit své silné stránky a rozvíjet je.

INFP prý umí kouzlit se slovy, napadají ji skvělé metafory a podobenství a může z ní být skvělá spisovatelka nebo jiná píšící dáma. S tím by se dalo pracovat! Také je skvělým rodičem a partnerem, co si vztah možná moc idealizuje. Ale myslí to dobře, fakt!

Jsem Amélie z Montmartru

Nebo taky William Shakespeare či Johny Depp. A víte co? Já ji mám ráda, holku jednu plachou.

Co vyšlo vám? Také to tak děsivě sedí?

 

9 komentářů: „MBTI: Děsivě pravdivý test osobnosti“

 1. Já jsem také Amélie a jasný prototyp INFP ve všech bodech :) což mi dost usnadňuje práci, ale nepraktičnost občas komplikuje život :D

  To se mi líbí

 2. Dělala jsem si testy v češtině, neb je to pro mě jednodušší. A pokaždé mi vyšlo ENFP. Máme dost společného ;-) A i když jsem extrovert, tak tato kombinace je také dost neobvyklá a chtě-nechtě dost vybočuju ;-) Ale baví mě hledat tu svou polohu, ve které je mi dobře. No, táhne mi na 40, ale ještě pořád hledám rovnováhu…

  To se mi líbí

  1. To si jsme tedy skutečně velmi podobné! A zároveň hodně jiné. Je to úžasně zajímavé. :)
   Myslím, že lidi hledají svou rovnováhu celý život. Neustále se vyskytujeme v nových situacích, naše světy se mění a tak je vždy potřeba najít hledat v určité životní fázi polohu, která nám vyhovuje. Mezitím se vše změní a my hledáme znovu a znovu. :)

   To se mi líbí

   1. Přesně tak ;-) Vlastně nejvíc jsem si byla jistá sama sebou v dětství. Pak jsem vlezla do puberty a nestačila se divit, jak moc toho sama o sobě nevím a jak se mi ztratily všechny jistoty. Myslela jsem si, že když dospěju, už budu stát pevně na nohou a nic mě nikdy nevykolejí. Hahá, to jsem se pak občas nasmála :-D
    Dneska už vím, že člověk se hledá celý život. Někdy najde obecně něco nového, nějakou dosud neobjevenou částečku sama sebe. A někdy zjistí, že mu něco perfektně vyhovovalo, ale jen pro určitou situaci, pro daný čas, a když se okolnosti změnily, člověk musí hledat dál… A vlastně je to i fajn, aspoň život neustrne v mrtvém bodě. I když, na druhou stranu, jistoty jsou i příjemné a pohodlné… No, obojí k životu patří.
    Mimochodem, posílám test MBTI v češtině https://www.arealme.com/16types/cs/

    To se mi líbí

 3. Veľmi pekný článok. Ja som si vďaka tomu urobila test osobnosti tiež a len pozerám na výsledok a oči, ústa otvorené. Sedí to veľmi , veľmi presne – typ mi vyšiel INFJ – T(obhajca). Vraj je to zriedkavý typ, ale sama tiež nie som :)
  a veľmi sa mi tam páčil jeden popis: INFJ ľudí priťahujú myšlienky egalitarizmu a karmy a bývajú naklonení názoru, že tomuto svetu by nepomohlo nič iné viac, než použitie lásky a súcitu na obmäkčenie sŕdc tyranov.

  , čo sa týka tvojej osobnosti, tak je úžasná :) myslím, to úprimne, lebo keby bolo viacej tak citlivých ľudí, svet by bol hneď krajším miestom. Som, ale aspoň názoru, že vždy je možné urobiť veľa preto, aby bol takým aj hneď.

  Ďakujem, za túto stránku, našlo som ju vďaka IG a je krásna :).
  Pekný deň.

  To se mi líbí

Co na to říkáte?

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s